16. 1. 2012
dm drogerie markt zúročila své dlouholeté úsilí v oblasti rovných příležitostí a výsledkem je druhé místo v letošním ročníku soutěže o ocenění
Firma roku: Rovné příležitosti 2011.
Porota pozitivně hodnotila orientaci firmy v problematice rovných příležitostí, pozitivní mzdovou politiku, existenci pozice firemního ombudsmana, systém transparentního odměňování i posuny, které firma v oblasti rovnosti dělá. Dále bylo pozitivně hodnoceno množství benefitů, existence sítě rodičů a jasný postup při řešení situací při obtěžování. To vše i s přihlédnutím k tomu, že firma působí v sektoru, kde aktivní politika rovných příležitostí zatím příliš běžnou zaměstnavatelskou praxí není.
16. 1. 2012
Jméno Česká spořitelna se v soutěži o ocenění
Firma roku: Rovné příležitosti objevilo již dvakrát. Prvně v roce 2008, kdy tato společnost za dobrý start získala speciální cenu Gender Studies, a po druhé v roce 2009, kdy významně na žebříčku poskočila a stala se vítězem. Po pauze v roce 2010, kterou si povinně, dle pravidel Gender Studies, musela Česká spořitelna v soutěži dát, u odborné poroty letos opět zabodovala a zvítězila. Jak tedy letošní firma číslo 1 podporuje rovné příležitosti?
16. 1. 2012
Na třetím místě se v letošní soutěži o ocenění
Firma roku: Rovné příležitosti 2011 umístila firma IBM Česká republika. Porota hodnotila kladně především práci s genderovou problematikou, přestože jde o firmu ze sektoru, ve kterém převažuje tradičně převážně mužské zastoupení, je u IBM ČR přijatelný podíl žen ve vedoucích pozicích. Pozitivní je podle poroty také skutečnost, že firma prošla genderovým auditem a snaží se implementovat doporučení z něho vzešlá.
Vybíráme několik z mnoha inspirativních opatření na podporu rovných příležitostí žen a mužů, které ve společnosti fungují.
11. 4. 2011
Zahrajte si hru
Rovné příležitosti a vydejte se s námi cestou manažera /
manažerky a ověřte si, zda jsou Vaše rozhodnutí v souladu s principy rovných
příležitostí žen a mužů a work-life-balance. Nahlédněte na příklady
dobré praxe a dojděte až k cíli, kde na Vás budeme čekat. Rovné příležitostí
patří mezi principy každé férové společnosti a navíc vám přinesou zisk
prostřednictvím loajálních, spokojených a produktivních zaměstnanců a
zaměstnankyň.
15. 12. 2010
Na prvním místě v soutěži
Firma roku: rovné příležitosti 2010 se umístil T-Mobile. Odborná porota nejvíce ocenila propracovaný systém podpory rovných příležitostí a diverzity, vedení a sledování statistik, průzkumy zaměřené na flexibilní formy práce, propracovaný systém řešení šikany a sexuálního obtěžování, podporu žen ve vedení, webový portál pro rodiče, širokou škálu firemních benefitů a spolupráci s externími agenturami a neziskovými organizacemi při vyhodnocování šetření zaměřených na rovné příležitosti a diverzitu.
14. 12. 2010
Do soutěže se tato firma přihlásila letos poprvé a rovnou si odnesla vynikající druhé místo. Čím zaujala přísnou porotu? Otevřeným závazkem rovnosti formulovaným například v
Kodexu chování. Službou firemního ombudsmana, která umožňuje rychle řešit vzniklé problémy. Podporou slaďování práce a osobního života, která se zaměřuje na oba rodiče - podporuje flexibilní pracovní formy a tatínkům nabízí dovolenou navíc.
13. 12. 2010
Allianz pojišťovna, a.s. se soutěže o ocenění
Firma roku: Rovné příležitosti zúčastnila v letošním ročníku již po čtvrté a její umístění na třetí příčce svědčí o tom, že systematická práce v oblasti podpory rovných příležitostí přináší své plody. Odborná porota u této firmy ocenila především propracovaný systém vedení a sledování statistik žen a mužů ve firemních procesech a na všech zaměstnaneckých úrovních. Sledování těchto hodnot se na první pohled nemusí jevit jako atraktivní opatření, ale zaměstnavateli umožní zásadní věc: identifikovat ve firemních procesech místa, která jsou pro podporu rovnosti šancí klíčová.
12. 12. 2010
Letošní nově vyhlášené regionální kolo soutěže
Firma roku: Rovné příležitosti vyhrála firma Olho-Technik, která již minulý rok získala speciální cenu Gender Studies za opatření na slaďování práce a rodiny. Olho-Technik je názorným příkladem toho, že i v prostředí výrobního podniku se sídlem v regionu je možné vycházet zaměstnancům a zaměstnankyním vstříc, a to nejen co se týká harmonizace pracovních a osobních povinností, ale také rovných příležitostí (nejen) žen a mužů.
11. 12. 2010
Během dlouholeté práce se zaměstnavateli jsme v Gender Studies zjistili, že situace jednotlivých firem se liší i podle toho, zda jde o firmy pražské či regionální. Dalším faktorem, který má na možnosti firmy v oblasti rovnosti příležitostí zásadní vliv, je sektor či odvětví, ve kterém daná firma působí. Tuto zkušenost potvrdily i výsledky výzkumu
Slaďování práce a rodiny: možnosti a perspektivy pro zaměstnavatele, který letos pro Gender Studies zpracovalo Genderové informační středisko NORA.
11. 12. 2010
„Lidé, kteří mají bohatý osobní život, jsou pro firmu hodnotnější. Ti, kdo zasvětili všechen čas jen práci, ztrácejí odstup a nemohou mít tak dobré nápady“ (Jo Harlow, Nokia). I v době ekonomické krize a velmi pomalé cesty z ní existují zaměstnavatelé, kteří věnují pozornost rovným příležitostem, diverzitě a slaďování profesního a osobního života svých zaměstnanců a zaměstnankyň. Dokázali si spočítat, že náklady, které s konkrétními programy souvisejí, jsou zdaleka převýšeny zisky – byť třeba v dlouhodobějším horizontu.
7. 4. 2010
Mluví-li se o tématu práce a rodina, často se setkáváme s názorem, že slaďování je jistě příjemnou záležitostí, ale v mnohých fírmách, obzvláště ve výrobě a mimo velká města, je to jednoduše nemožné. Proto jsme se rozhodli realizovat kvalitativní výzkumnou sondu zaměřenou především na regionálně působící firmy a na sektory, u nichž se v této souvislosti zmiňují spíše překážky. Naším cílem bylo získat informace o tom, zda i přes existující překážky je možné téma slaďování osobního a pracovního života v těchto společnostech řešit.
7. 4. 2010
Genderový audit „Rovné příležitosti“ absolvovala na sklonku loňského roku pražská pobočka společnosti Microsoft. Microsoft byl pro nás zajímavý z více hledisek. Působí v sektoru, ve kterém v České republice ženy představují stále malé procento zaměstnaných, ale na druhou stranu má svou centrálu, a tedy i hlavní zdroj inspirace, ve Spojených státech, kde s managementem genderové diverzity mají již dlouholetou zkušenost.
25. 2. 2010
Inspirativním příkladem, jak se může zaměstnavatel starat o potřeby pracujících rodičů, je mateřská školka při pražské Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou. Dvě třídy pro děti zaměstnanců a zaměstnankyň nemocnice fungují v rámci komplexu mateřské a základní školy, která byla zřízena za účelem péče o hospitalizované děti.
„Největším přínosem je stabilizace počtu zdravotních sester. Sestry, které odešly na mateřskou dovolenou, se k nám opět vrací do pracovního poměru díky možnosti školku využít,“ říká Martina Štanclová, tisková mluvčí nemocnice.
25. 2. 2010
Už niekoľko čísel spravodaja sme venovali otázke vertikálnej segregácie pracovného trhu. Tento rozhovor sa snaží načať problematiku segregácie horizontálnej. Či sú ženské a mužské profesie a či je to tak správne sme hovorili s osobou skutočne povolanou. Je to Petra Popluhárová, softvérová inžinierka, pôvodom Slovenka, pracujúca však v Spojených štátoch, vo firme Google.
19. 1. 2010
Značku Audit Rovné příležitosti již získaly tyto firmy:
Ferring-Léčiva, a.s.,
Provident Financial s.r.o.,
Česká spořitelna, a.s. (centrála a pobočka Praha východ),
Microsoft s.r.o.,
Ekumenická akademie Praha o.s., Multikulturní centrum Praha, o.s., Kavárna Biskvit (Vypálené koťátko), E A T E L I E R s.r.o., spol. Gort s.r.o. (Restaurace u Malé velryby).
7. 1. 2010
Unicredit Bank se soutěže o ocenění Firma roku v letošním ročníku zúčastnila podruhé a o jejím pokroku v oblasti rovných příležitostí pro zaměstnance a zaměstnankyně svědčí fakt, že v konečném hodnocení nezávislé poroty obsadila třetí místo.
7. 1. 2010
Společnost IBM se tradičně objevuje mezi nejlepšími firmami s rovnými příležitostmi. IBM si je vědoma, že podniká v oboru, který je vnímán jako tradičně mužský a to se snaží změnit, v minulosti proto byla oceněna např. za projekt motivující dívky ke studiu IT oborů (Ženy do IT) nebo za náborovou kampaň, která jasně ukazuje, že nabízené pozice jsou otevřené i ženám. Letos byla společnost oceněna např. za rostoucí počet žen ve vedoucích funkcích a fungující ženskou síť, která využívá diskusní platformy k budování kariéry žen ve firmě.
7. 1. 2010
V již pátém ročníku soutěže
Firma roku: Rovné příležitosti, kterou obecně prospěšná společnost Gender Studies oceňuje a motivuje zaměstnavatele v oblasti rovných příležitostí, byla udělena speciální cena firmě
Olho Technik Czech – za opatření na slaďování práce a rodiny. Je zapotřebí si uvědomit, že téměř všechny každoročně přihlášené firmy nabízejí velmi zajímavé programy, kterými přispívají k rovnému postavení mužů a žen. Zároveň je však třeba mít na mysli, že se často jedná o firmy, které se profilují v oblastech bankovnictví, IT, telekomunikací – tedy v oblastech, ve kterých je asi obecně představitelnější zavádění work-life balance opatření (např. flexibilní formy práce, komunikace s rodiči na mateřské či rodičovské dovolené atd.).
7. 1. 2010
Program ČÁP podporující slaďování pracovního a rodinného života, komplexní systém řešení stížnosti klientů, klientek i zaměstnanců a zaměstnankyň České spořitelny a program Diversitas: to vše ocenili členové a členky poroty soutěže Firma roku: Rovné příležitosti. Svou pozici Česká spořitelna potvrdila také získáním certifikátu Audit „Rovné příležitosti“, který realizuje Gender Studies. Ocenění si na listopadové konferenci „Praskliny ve skleněném stropě“ převzal generální ředitel Gernot Mittendorfer spolu s manažerkou Elke Meier.
8. 12. 2009
Kariérní rozvoj žen je podmíněn řadou aspektů, k nimž rozhodně patří vzdělávání v oboru i v měkkých dovednostech, ale i další věci jako možnost vybalancovat práci s rodinným životem, úspěšný návrat do práce po rodičovské dovolené, networking, a v neposlední řadě také vstřícné firemní prostředí bez bariér a předsudků. Někdy se říká, že aby žena uspěla, musí být dvakrát tak dobrá jako její stejně úspěšný kolega. Pokud firmy nechtějí vyplýtvat energii svých talentovaných zaměstnankyň na překonávání překážek, které muže tolik netrápí, mohou podnikat řadu aktivit.
« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »