linkedIn Intranet pro zaměstnavatele Databáze dobrých firemní praxí Kontaktenglish
Rovné podmínky pokládáme za nezbytnou součást naší kultury, která staví na zodpovědném
přístupu ve všem, co děláme a ke všem cílovým skupinám banky - klientům, zaměstnancům i společnosti,
v níž působíme. Věříme, že férové podmínky vůči zaměstnancům jsou podmínkou k dlouhodobému úspěchu.
Klára Gajdůšková, ředitelka úseku firemní komunikace, Česká spořitelna, a.s.

Výsledky

Výsledky soutěže byly vyhlášeny na konferenci Gender Studies "Rovné odměňování", která se konala 28. listopadu 2011 v sídle vítěze loňského roku, společnosti T-Mobile Czech republic, s následujícím pořadím a odůvodněním poroty:

1. místo – Česká spořitelna
Česká spořitelna má vypracovaný systém programů z hlediska rovných příležitostí, dostatek benefitů a speciální osobu, která řeší rovné příležitosti. Hodnocená je snaha zaměřit se na programy pro generaci 50+ a pečující o osobu blízkou. Porota pozitivně nahlíží na propagační materiály, obzvláště samolepky „zóna bez diskriminace“, kterými jsou označena pracoviště České spořitelny a mohou být motivující jak pro klientelu ČS, tak pro téma rovných příležitostí celkově. Porota má výtku pouze k nízkému počtu žen v managementu, nízkému podílu mužů na pobočkách, které neodpovídá programům na rovnost příležitostí zaměřených.

  2. místo – dm-drogerie markt
Porota pozitivně hodnotí orientaci v problematice rovných příležitostí, pozitivní mzdovou politiku, pozici firemního ombudsmana, systém transparentního odměňování i posuny, které firma v této oblasti dělá. Dále bylo pozitivně hodnoceno množství benefitů, síť rodičů a řešení situací při obtěžování a to i z hlediska sektoru, ve kterém firma působí.

  3. místo – IBM
Kladně je hodnocena práce s genderovou problematikou, přestože má firma převážně mužské zastoupení, přijatelný je podíl žen ve vedoucích pozicích z hlediska celkového rozložení dle pohlaví ve firmě. Pozitivní je také, že firma prošla genderovým auditem a snaží se implementovat doporučení z něho vzešlá.

Nejlepší firmy v letošním roce vybírala porota ve složení:
Hana Hašková, vědecká pracovnice, oddělení Gender a sociologie, Sociologický ústav Akademie věd ČR, v.v.i., Štěpán Jurajda, ekonom, ředitel CERGE-EI, Bára Kiliesová, mediální PR expertka, Dušan Martínek, HR expert, vedoucí oddělení pro rozvoj lidských zdrojů a projektovou činnost, ČMKOS a Alexandra Jachanová Doleželová, ředitelka Gender Studies, o.p.s.

Reportáž ČT z Událostí 28.11. a rozhovor z Markem Řezankou z ČSÚ v ČT Ekonomika zde:

Tisková zpráva k vyhlášení výsledků.

Prezentace přednášejících Véronique Goy Veenhuys, Foundation equal-salary (CH) „Equal Pay Inspiration from Abroad“ a Marka Řezanky, odborného pracovníka odd. pracovních sil, migrace a rovných příležitostí ČSÚ „Mzdová statistika z hlediska genderu“.

ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI

FEMINISMUS.CZ

ZPRAVODAJ ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI DO FIREM



eu

Soutěž je v letech 2020 až 2022 podpořena v rámci projektu č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_081/0011557 „Na jedné lodi - podpora rovných příležitostí ve firmách“.

 
Obsah těchto stránek vyjadřuje postoj Gender Studies, o.p.s., a proto nemůže být v žádném případě považován za oficiální postoj Evropského společenství.

Projekt byl v letech 2006 až 2008 finančně podpořen Citi Foundation